سفید کردن دندان یا بلیچینگ(Bleaching)

سفید بودن دندان ها زیبایی دندان را در پی دارد که منجر به ایجاد چهره جذاب و زیبا برای فرد می شود. روش های مختلفی جهت سفید کردن دندان ها وجود دارد که با پیشرفت علم دندانپزشکی و استفاده از فنون جدید سفید کردن دندان یا بلیچینگ آسان تر و دقیق تر شده و میزان آسیب به دندان در طی فرایند کاهش یافته است. یکی از فناوری های مدرن در زمینه سفید کردن دندان، لیزر دندان است که میزان دقت و نتیجه بخشی سفید کردن دندان را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش داده است.

جهت حصول نتیجه مطلوب در سفید کردن دندان بایستی دندانپزشک علت بد رنگی دندان را بطور کامل بداند و تشخیص دهد که این امر در موفقیت بسیار مهم است زیرا که متناسب با علت روش درمانی متمایز می شود. سفید کردن دندان یا بصورت داخلی یا خارجی صورت می گیرد. روش در پیش گرفته دندانپزشک نباید منجر به حساسیت دندان بیمار شود.

ماده اصلی در سفید کردن دندان در دندانپزشکی پراکسید هیدروژن بوده که منجر به اکسیده شدن رنگدانه های روی دندان و سفید شدن دندان می شود.

دقت نمائید سفید کردن دندان ، یک راه حل دائمی نیست زیرا لکه ها بر روی دندان دوباره ایجاد می شوند. مصرف سیگار و غذاها و نوشیدنی های رنگی مانند چای ، بازگشت این لکه ها و تغییر رنگ دندانها را تسریع می بخشد و ممکن است هر ماه نیاز به سفید کردن باشد . در غیر اینصورت هر ۶ تا ۱۲ ماه نیاز به تکرار خواهد بود.

سفید کردن دندان ، اثرات جانبی بسیار کمی دارد . معمولا دندان های برخی از افراد بعد از انجام این فرآیند، کمی حساس می شوند. ولی به مرور حساسیت از بین می رود. در مورد مادران باردار ، توصیه می شود سفید کردن دندان را به بعد از زایمان موکول نمایند زیرا اثرات مواد مورد استفاده بر تکامل جنین ناشناخته است .

اشتراک‌گذاری:

دسته‌بندی: سپیدفام

برچسبها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست